891/​1550

Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)

Uden titel. Sign. Mogens Andersen 68; dateret på bagsiden 17/9/68. Olie på lærred. 146×195.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Bestil konditionsrapport

Malerier og skulpturer, 4. december 2019

Vur­dering

40.000–50.000 kr.

Hammerslag

45.000 kr.