Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Mellem årstiderne I” og uden titel. Sign. Balle, 59/100 og 36/120. To litografier. Lysmål 56×75 og 42×52. (2)
Litteratur: Henning Smidth nr. 1974–025 og 19XX-1038.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.