2010/1121
Diamantring af 18 kt. guld og platin prydet med to ældre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.62 ct., tre ældre slebne, seks rosenslebne og enkeltslebet diamant. Str. 50.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En diamant mangler.
Smykker, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag