12305/​22

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Litografisk udstillingsplakat fra Randers Kunstmuseum 1992. Sign. i trykket. Tryk hos C.A. Backhausen ApS, Frederiksberg. Bladmål 85,5×62. Uindrammet.

Alm. håndteringsmærker

Kunst, antikviteter & design, 2. februar 2023

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag