912/277
Lynn Chadwick (f. London 1914, d. Lypiatt Park 2003)
“Back to Back”, 1986. Stemplet C47, 3/9. Patineret bronze. H. 17. B. 22,5. D. 30.
Litteratur: Farr & Chadwick nr. C47. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Moderne malerier, skulpturer og grafik, 7. marts 2023
Vurdering
Hammerslag