872/21
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Profil af en skagenfisker med sydvest. Sign. M. A. 15. Olie på lærred. 45×40.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag