2043/​573

Kgl. P., Lindaas

Bordlampe af stentøj med præget mønster. Dekoreret med olivinglasur. Sign. Lindaas -52. Kgl.P. H. eks. fatning 23. H. inkl. skærmholder. 43,5.

Almindelig brugspatina, overflade ridser og mærker. Skærmholder med skævhed. Der granteres ikke funktionaliteten.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag