2043/573
Kgl. P., Lindaas
Bordlampe af stentøj med præget mønster. Dekoreret med olivinglasur. Sign. Lindaas -52. Kgl. P. H. eks. fatning 23. H. inkl. skærmholder. 43,5.
Almindelig brugspatina, overflade ridser og mærker. Skærmholder med skævhed. Der granteres ikke funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag