2413/9107
Mindre rokoko kommode af valnød, ligeknækket og svungen front med tre skuffer, rigt prydet med skæringer og marquetteri. 18. årh. H. 67. B. 47. D. 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag