2150/75
Oval bakke af sølv, ligeknækket profileret fane. Stemplet A. Rasmussen, Aarhus, virksom 1903–1937. Vægt 1890 g. 60×40 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud