12048/​1

Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)

Komposition. Sign. EM 46. Litografi. Lysmål 15×11,5. Rammemål 29,5×25,5.

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

12 bud

1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK