12048/​1

Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)

Komposition. Sign. EM 46. Litografi. Lysmål 15×11,5. Rammemål 29,5×25,5.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020

Vur­dering

800–1.000 kr.

Hammerslag

1.100 kr.

12 bud

1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 600 kr.
550 kr.
(Autobud) 500 kr.
480 kr.
460 kr.
440 kr.
420 kr.
400 kr.