2442/200
Skønvirke opsats af lethamret sølv, indvendig forgyldt, på indtrukken fod, mester V. Holmstrup, Københavns bymærke 1920. Vægt 378 g. Diam. 18 cm. Indsats af glas medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
891280 (Autobud) | ||
899542 | ||
891280 | ||
894940 |