1513/609
Lalique, France
Cirkulær skål af klart glas, kant af matteret opalglas med presset mønster i form af bladranker. Sign. Lalique, France. H. 5,2. Diam. 24.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 24. marts 2015
Vurdering
Hammerslag