2142/166
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Portræt af en pige. Utydeligt sign. W. T. Olie på lærred. 41×35.
Krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag