1921/1720
Tekande af sølv, rigt graveret med blomster og bladværk samt kronet monogram, lågknob i form af blomst, med hank af udskåret træ. Mester A. Michelsen, 1847. Vægt ca. 607 gr. H. 15.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Få minimale buler på korpus.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud