Serge Poliakoff (f. Moskva 1900, d. Paris 1969)
“Composition bleu, rouge et verte”. Sign. i trykket Serge Poliakoff, CH. Sorlier Grav. Lith., samt nummereret 8/125. Litografi i farver. Lysmål 89×66.
Litteratur: Les estampes nr. 85.
Undersøgt i ramme. Original stand.
876013 | ||
833633 | ||
872185 | ||
876072 |