2434/206
Dansk maler, 19. årh.
Sommerfugle på en blomstrende snerle. Usigneret. Olie på lærred. 25,5×35.
Mindre krakeleringer, et minimalt stødmærke samt enkelte minimale afskalninger. Mærke efter blændrammen langs kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud