12034/161
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Syveren” Model 3207. Grønlakeret sæde og ryg og armlæn af teak. Udført hos Fritz Hansen. 1970.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud