2048/156
Aarne Alenko (f. 1896, d. 1968, finsk maler)
Klippelandskab ved en kyst. Sign. Aarne Alenko 55. Olie på lærred. 34×41.
Indrammet bag glas. Minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag