2048/​156

Aarne Alenko (f. 1896, d. 1968, finsk maler)

Klippelandskab ved en kyst. Sign. Aarne Alenko 55. Olie på lærred. 34×41.

Indrammet bag glas. Minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.000–2.000 kr.

Hammerslag

250 kr.

250 kr.