2003/875
Dansk snedkermester
Et par stole med stel af bejdset eg. Sæde og ryg betrukket med messingsømbeslået patineret nigerskind. (2)
Fremstår med brugsslitage, herunder ridser, mærker og flere hak. Tørt skind med flere krakeleringer og noget smuds.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag