2439/​1826

Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)

Skrivebord af kirsebærtræ, front med udtræksplade. Udført hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 76. B. 120. D. 52.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bordet er forhøjet med træklodser. Monteret med metalstang under bordet.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
820929 2.100 DKK
821988 (Autobud) 2.000 DKK
820929 1.950 DKK
821988 (Autobud) 1.550 DKK
820929 1.500 DKK
821988 1.050 DKK
820929 1.000 DKK
69553 950 DKK
896810 900 DKK