Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Tre højdejustérbare standerlamper af messing. To lamper med lys stofskærm. Udført hos Le Klint. (3)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En lampe uden skærmholder og skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del II, 24. september 2024
18 bud