2439/1827
Aage Petersen (f. Fakse 1902, d. 1982, Designer for Le Klint)
Tre højdejustérbare standerlamper af messing. To lamper med lys stofskærm. Udført hos Le Klint. (3)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. En lampe uden skærmholder og skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
18 bud