1215/673
Niels Strøbek (f. Frederiksberg 1944)
Komposition fra mappen “Litografier” (1973–1977). Sign. Strøbek 1977, XIV/XXV. Litografi. Lysmål 37×31.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 10. april 2012
Vurdering
Hammerslag
12 bud