2034/253
Buddhistisk komposition med bodhisattvaer i landskab med buddha stående på lotustrone. Sign. med seglmærke. Håndkoloreret tryk, Sydøstasien, ca. 1900. 45×127 cm.
Indrammet med japansk? brev.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag