2025/90
Sign. Keshan tæppe, klassisk medaljon design med ornamentik, slyngede grene, blomster og bladværk på grønlig bund. Persien. 20. årh. 385×295.
Pletvis slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Plettet.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag