2119/100
Wenzel Tornøe, tilskrevet (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907)
Portræt af ung kvinde. Usigneret. Olie på lærred. 54×38,5.
Krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud