Richard Fresenius (f. Frankfurt 1844, d. Monaco 1903)
Marine med redningsbåd på vej til et nødstedt skib. Sign. R. Fresunius. Olie på lærred. 87×143.
Talrige krakeleringer og afslaninger. Retoucheringer. Behov for rensning. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020