1240/1657
Russisk samovar af delvist forsølvet messing, håndtag og knopper med træ. Stemplet. 19. årh. H. 45.
Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 4. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag