2013/​154

Kinesisk water dropper af bambus udskåret i let relief med figurer og skrifttegn. 20. årh. H. 16 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK