2013/154
Kinesisk water dropper af bambus udskåret i let relief med figurer og skrifttegn. 20. årh. H. 16 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag