2427/​605

Dansk møbeldesign

Tre Art Deco lænestole med stel af eg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med rødt uld. 1930'erne. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nye hynder med springindlæg og uld fra Kvadrat.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

970848 6.000 DKK
106569 5.500 DKK
970848 (Autobud) 5.000 DKK
921926 5.000 DKK
970848 4.800 DKK
885789 4.600 DKK
970848 4.400 DKK
950466 4.200 DKK
951293 4.000 DKK