12108/​17

Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)

Kompositioner. Sign. Ejler Bille-84 og Ejler Bille-83, Prøvetryk. To litografier i farver. Bladmål 58,5×42 og 62×44. Uindrammede. (2)

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.550 kr.

19 bud

1015985 1.550 kr.
576 1.500 kr.
1015985 1.450 kr.
576 (Autobud) 1.400 kr.
1015985 1.400 kr.
576 1.350 kr.
1015985 1.300 kr.
576 (Autobud) 1.250 kr.
1015985 1.250 kr.
576 (Autobud) 1.200 kr.
1015985 1.150 kr.
576 (Autobud) 1.100 kr.
1015985 1.050 kr.
576 1.000 kr.
1002415 950 kr.
801178 (Autobud) 900 kr.
1002415 850 kr.
801178 800 kr.
576 750 kr.