Karl Hansen Reistrup (f. Valby 1863, d. København 1929)
“Dragon Ankjærs kamp med tyske husarer ved Munkestrup kro 1848”. Usigneret. Olie på lærred. 69×111.
Én reparation/lap på bagsiden. Behov for rensning. Enkelte retoucheringer i øverste del af lærredet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
17 bud