2049/7025
Fetischfigue, udskåret træ monteret med søm i ansigt. Songye, D. R. Congo. H. 28.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag