1831/1516
Skønvirke kaffeservice af sølv bestående af kaffekande samt sukker- og flødesæt. Ej mesterstemplet, 1908. Samt sukkertang af hammerslået sølv. Udført hos Grann & Laglye, 1918. Vægt ca. 827 gr. H. 8,5–24. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret under bund. Kaffekande med enkelte minimale buler samt lettere løst handtag med en udskiftet split.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
10 bud