12039/77
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Stegeso af grønemaljeret støbejern, på stativ med fødder af teak. Sign. i bunden IHQ made in Denmark. H. 28. B. 28. D. 20.
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag