2116/600
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Hjertets Dramatik”, 1969. Sign. Heerup, 124/310. Litografi i farver. Lysmål 43×54.
Litteratur: Moestrup nr. 220.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud