2016/211
Skål af hammerslået sterlingsølv med lav fod, dekoreret med kuglerække på bølgebånd. Cohr, Danmark, 20. årh. Vægt 337 g. H. 10 cm. Diam. 15,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud