2414/212
To russiske ikoner med fremstillinger af hhv. Skt. Paraskeva Pyatnitsa og Ærkeenglen Skt. Mikhail. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×27 cm. og 34×27 cm. (2).
Mindre afskalninger, krakeleringer, mærker og retoucheringer samt malerester fra en væg.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag