2414/​212

To russiske ikoner med fremstillinger af hhv. Skt. Paraskeva Pyatnitsa og Ærkeenglen Skt. Mikhail. Tempera på træpanel. 19. årh. 31×27 cm. og 34×27 cm. (2).

Mindre afskalninger, krakeleringer, mærker og retoucheringer samt malerester fra en væg.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK