1722/1128
Et par diamantøreringe af 18 kt. hvidguld hver prydet med en brillantslebet diamant, i alt ca. 0.92 ct. omkranset af fire brillantslebne diamanter. Farve: Crystal-Top Cape (J-K). Klarhed: P. 2007. (2)
Centersten graderet. Æske og garantibevis dateret 5.6.2007 medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag