836/505
Vred guddom Hayagriva af forgyldt og delvist bemalet bronze, stående med seks arme. Sino-Tibet 19 årh. H. 16 cm.
H. Qvistgaards samling
Condition: ornamental stones missing, ritual objects missing in the hands. Loose on the base. General wear and dents. Bottom missing.
Orientalsk kunst, 29. november 2012
Vurdering
Hammerslag