2010/324
Napoleon III kaminur af forgyldt bronze, rigt støbt med rocailler og bladværk, urhus prydet med musicerende putto, hvidemaljeret urskive med romertal. 19. årh. H. 49,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Let slidt forgyldning. Manglende pendul. Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud