2437/​29

Tysk bord af nøddetræ indlagt med marquetteri af lyst og mørkt træ, front med skuffe flankeret af to mindre skuffer, kugle ben hvor imellem X-formede sprosser. Barok form, 19. årh. H. 76. B. 126. D. 70.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Vandskjolder på plade.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

891016 4.000 DKK