Russisk prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer i kæder, tolv lysarme, indvendig anordnet til el. Ca. 1900. Rusland, ca. 1900. H. 85. Diam. 66.
Brugsslitage.
Russisk kunst, 7. december 2020