2434/1341
Bælte af sort og gråt læder prydet med gyldent H spænde. B. 2,4 cm. Str. 85. 2020.
Original æske og dustbag medfølger.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. H spænde fremstår med ridse. Læderbælte fremstår lettere misformet på midten og med slitage, herunder mærker og ridser, samt slitage ved huller og på ene kant langs huller. Alle mål er cirkamål.
Vurdering
920175 | ||
1081978 | ||
916174 | ||
1099582 |