Ubekendt maler, ca. 1800
Statelige bygninger i en dansk koloni, antagelig Christiansted på Skt. Croix. Usigneret. Olie på lærred. 25×31.
Behov for rensning. Minimale afskalninger samt mindre krakeleringer.