1511/1579
En lille samling sølv, bestående af oval skål, mælkekande og tabatiere. Danmark og Tyskland, 20. årh. Vægt ialt 769 gr. L. 35 cm. H. 7–16 cm. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skål med let ujævn bund.
Varia, 12. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud