1949/​8542

Ubekendt kunstner, 19. årh.

En stående russisk soldat ved sit gevær. Skulptur af delvis forsølvet messing. Usigneret. H. 17.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag