1949/​8542 Ubekendt kunstner, 19. årh.: En stående russisk soldat ved sit gevær. Skulptur af delvis forsølvet messing. Usigneret. H. 17.

Be­skriv­el­se

En stående russisk soldat ved sit gevær. Skulptur af delvis forsølvet messing. Usigneret. H. 17.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag